Hírek - Futsal NBII: Három ponttal tértünk haza Pécsről!

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok

Kezdő: Bohony B. - Nagy G., Gabura A., Szabó M., Dévényi D.

Csere: Seregy L. –  Dombai D., Seregy T., Berkes M., Dévényi M.

Gólszerzők: Dévényi M. (3), Gabura A., Seregy T.

Csapatunk a rájátszás harmadik fordulójában Pécsre látogatott. Játékosainkra rendkívül nehéz mérkőzés várt, annak ellenére, hogy az első helyről vártuk az összecsapást, mivel a pécsi gárda hazai környezetben igen erős játékerőt képvisel, amit már saját bőrünkön is tapasztalhattunk az alapszakasz során. A meccs elején látszódott, hogy csapatunkat kissé megfogta az utazás és még nehézkesen mozogta a lábak, tompábbak voltak a fejek. A pécsiek részére Bartal Bence szerezte meg a vezetést a 3. percben egy gyorsan lejátszott kontra után. A mieink első góljára a 11. percig kellett várni, de ekkor Dévényi Márton egyből egy duplával jelentkezett és jelezte a házigazdának mi is a három pontért érkeztünk. A második félidőre csapatunk egy másik arcát mutatva lépett pályára és kezdte kezében venni a meccs irányítását, de egy eladott labda után Máté Győző a 26. percben mégis eredményesnek bizonyult a hazaiak részéről. Játékosaink nem estek kétségbe és Dévényi Márton a 29. percben már a harmadik gólját jegyezte. A meccs hátralévő részében a pécsiek kitartóan próbálkoztak, de csapatunk végig jól védekezett és Bohony is mindig a helyén volt. A 32. percben Gabura Alexander vágott egy szabadrúgást a bal alsó sarokba, majd egy perccel később Seregy Tamás passzolt az üres kapuba egy szépen végigjátszott labdakihozatal után. Akadt még  helyzet a maradék párpercben játékosaink előtt, de ezek sajnos kimaradtak. A meccs vége felé a háromgólos előny tudatában csapatunknak már nem volt oka az idegességre, a meccs végeredménye 2-5. A következő fordulóban a Szigetszentmiklós csapatát látjuk vendégül a Gyulai Ált. Isk. tornatermében április 9.-én hétfőn 19:30-as kezdéssel. Reméljük továbbra is sikerül megőriznünk 100%-os formánkat a rájátszásban, valamint sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a helyszínen. Hajrá Airnergy!