Hírek - Futsal NBII: Kicsúszott az érem a kezünkből

Airnergy FC –TFSE-Szertársport.hu  1 – 2 (1 – 0)

Gyulai István Ált. Isk.

Kezdő: Bohony B. - Nagy G., Gabura A., Szabó Á., Takács M.

Csere: Tugyi D. – Seregy T., Dévényi M., Dombai D., Dévényi D., Berkes M., Kövesdi Zs.

Gólszerző: Dévényi D.

Véget ért a futsal NBII felsőházi rájátszása. Csapatunk sajnálatos módon lecsúszott a dobogós helyezésekről, és csak a 4, helyet sikerült megszereznie a bajnokság végeztével. Hétfő este a TFSE-ét fogadta csapatunk, amely mérkőzésen győzelem, vagy döntetlen esetén bronzérmet akasztottak volna játékosaink nyakába. A mérkőzést jól kezdte csapatunk, az első félidőben kiegyenlített, izgalmas mérkőzést láthattak a kilátogatók. A félidő hajrájában sikerült megszereznünk Dévényi Dániel révén a vezetést, aki egy megszerzett labda után a kapust elfektetve, némi szerencsével gurított a halóba. A második félidőben jól zárt a védelmünk és Bohony is bemutatott pár jókora bravúrt. Több helyzet is adódott játékosink előtt, amiket ha értékesítünk, talán másképp alakult volna a mérkőzés. Kontráink veszélyesnek bizonyultak, Seregy Tamás még a kapufát is eltalálta. A vége előtt 6-7 perccel a vendégek lehozták kapusuk, emberelőnyt kialakítva. A 36. percben egy távoli lövést követően Bohony még hárítani tudott, de a kipattanó pont az ellenfél centerének lábára pattant, aki könyörtelenül kihasználta a kínálkozó helyzetet. A TFSE továbbra is 5 mezőnyjátékossal támadott ellenünk, a 38. percben egy szerencsés góllal, ahol úgy tűnt még maga a gólszerző sem tudta pontosan hol a labda, meg is szerezték a vezetést. A hátralévő 2 percben a kapuja elé szegeztük ellenfelünk, voltak helyzeteink, de ezek is kimaradtak, így a végeredmény maradt 1-2. Jövőre újult erővel, az idei bajnokság tapasztalataival felvértezve újra neki vágunk a futsal NBII-nek es reméljük minél fényesebben fog majd csillogni az érem a nyakunkban. Hajrá Airnergy!