Airnergy FC – Szigetszentmiklós-4IG 6 - 2 (1 – 1)

Gyulai István Ált. Iskola

Kezdő: Bohony B. - Nagy G., Gabura A., Dévényi D., Takács M.

Csere: Seregy L. – Szabó M., Seregy T., Berkes M., Dévényi M., Kövesdi Zs.

Gólszerzők: Takács M. (3), Nagy G., Szabó M., Seregy T.

Elsősorban szeretnénk megköszönni minden kilátogatónak, kicsiknek és nagyoknak egyaránt a rengeteg buzdítást és a hihetetlen hangulatot. Szurkolóink egy izgalmakkal teli és rendkívül színvonalas mérkőzést láthattak hétfő este a Gyulaiban. Az első félidőben a 8. percig kellett várni egy igazán nagy helyzetre, amikor is Bohony kidobását Seregy Tamás vette mellre és a kivetődő kapusba bombázta a labdát. A 14. minutumban sajnos egy eladott labda után a vendégek vezettek veszélyes kontrát, amit nagyon higgadtan gólra is váltottak. Östör Martin passzolta a labdát a kapuba. 2 perccel a félidő lefújása előtt Gabura egy félpályán történő labdaszerzés után jó 10 méterről tüzelt, amit még Matusnak sikerült hárítania, de az ismétlést Seregy Tamástól már ő sem tudta védeni, így fiatal támadónk az üres kapuba bólintotta a játékszert. Az 1-1-es félidő után csapatunknak csupán 9 másodpercre volt szüksége, hogy megszerezze a vezetést Takács fordult le a szélen és a kilépő Matus lábai között a kapuba gurított. Nem örülhettünk sokáig, mivel 11 másodperccel később Máthé Gáspár egy jó centerezés után eredményesnek bizonyult. A 22. percben Takács szöglete után Nagy Gábor érkezett lendületből a kapu elé és 3 védő közül jobb lábbal a rövid felsőbe pörgette a labdát. (3-2) A 32. percben Baracsi Atilla második durva szabálytalansága után megkapta második sárga lapját is, így megfogyatkozott a Szigetszentmiklós. 1 perccel később kihasználva emberelőnyünket Szabó Marcell bombázott a rövid felsőbe az elcsúszott védők mellett. A 34. percben 10 méterest lőhetett csapatunk a miklósiak 6 szabálytalanságát követően, amit Takács magabiztosan értékesített. 3 gólos különbség beállta után a vendégek egyből lehozták a kapusukat, így próbálva emberelőnyt kialakítani. Játékosaink jól védekezték le ezt a szituációt is, és inkább előttünk adódtak helyzetek. Bohony szemfülesen észrevette, hogy a vendégek éppen szeretnék visszacserélni a kapusukat, és azonnal indította Takácsot, akinek már nem volt nehéz dolga, az üres kapuba pofozta a labdát. Nagy iramú mérkőzésen, lüktető és látványos játék mellett sikerült felülmúlnunk a korábbi listavezetőt és megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot. Csapatunk újra az élre állt, 2 pontos előnyünk reméljük, kitart a rájátszás végéig, de messze van még az utolsó hármas sípszó. Jövő héten csapatunk a TF-hez látogat. Hajrá Airnergy!