Hírek - Nem sokon múlt a bravúr
2015.03.14   15:42

Dunakeszin lépett pályára NB II-es futsal csapatunk, az ETO II-Dunakeszi Kinizsi ellen.
Ellenfelünk mindössze egy ponttal áll a listavezető Szeged mögött, magasan a legtöbb rúgott, és a második legkevesebb kapott góllal, soraikban több olyan játékossal, akik számottevő futsal NB I-es múlttal bírnak. Bizonyos szempontból a veretlenek csatájának is beillett a mérkőzés, hiszen ellenfelünk november vége óta nem kapott ki, és mi is januárban hagytuk el legutóbb vesztesen a pályát. Természetesen az ETO számított a mérkőzés esélyesének, de égett bennünk a bizonyítási vágy, hogy fiatal csapatunkkal esetleg pontot, pontokat hozzunk el Dunakesziről.

Nem épp álomszerűen indult a mérkőzés, hiszen a hazaiak már a negyedik percben vezetést szereztek. A félidő hátralévő részében egyik csapat sem talált be, így egygólos hátránnyal, de bizakodva fordultunk. És alig két perc után ki is egyenlítettünk. Ezekben a percekben gyakran 3-4 U17-es korosztályú játékos volt a pályán nálunk, szemben ellenfelünk NB I-et megjárt, rutinos játékosaival - és így különösen nagy fegyvertény, hogy a 29. percben a vezetést is megszereztük! Ekkor már-már elérhető közelségbe került az óriási bravúr, ám ezután Somorai Attila két perc alatt duplázott, megszerezve önmaga és csapata második és harmadik találatát a mérkőzésen, és ez volt a vége, újabb találat már nem született, így a hazaiak nagy csatában legyőztek minket. Pontot tehát nem hoztunk haza, de fiatal csapatunk ismét bizonyította, hogy komoly potenciál rejlik benne.

RÁBA ETO II-DUNAKESZI KINIZSI - AIRNERGY FC 3 - 2 (1 - 0)